Robotyzacja - TECH-SYSTEM Group

Robotyzacja - TECH-SYSTEM Group

Robotyzacja - TECH-SYSTEM Group

Robotyzacja

Robotyzacja

Ocena bezpieczeństwa robotyzacji - dowiedz się więcej.
Robotyzacja - co analizujemy?
Robotyacja - zakres naszej pomocy. 

Robotyzacja staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem w przemyśle. Maszyny zautomatyzowane zwiększają bezpieczeństwo pracy i zapewniają jej powtarzalność.

Sprawiają również, że praca przebiega szybciej, szczególnie jeżeli dotyczy do nużących czynności lub dużych i ciężkich komponentów.

Co obejmuje ocena bezpieczeństwa robotyzacji?

Jeżeli i Ty planujesz wdrożyć w swojej firmie roboty przemysłowe, powinieneś wiedzieć, jak zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom oraz samym maszynom.

Oferujemy Ci profesjonalną analizę bezpieczeństwa pracy w odniesieniu do norm PN-EN ISO 11161 oraz PN-EN ISO 10218-2. Dotyczą one wymagań bezpieczeństwa dla:

  • zintegrowanych systemów produkcyjnych,
  • robotów przemysłowych.

Co analizujemy w ramach bezpieczeństwa robotyzacji?

Oceniając maszyny działające w Twoim zakładzie, zwracamy uwagę na kluczowe obszary, które mogą mieć wpływ na zdrowie lub życie pracowników. Przede wszystkim są to:

  • obwody bezpieczeństwa pozwalające na zatrzymanie robota,
  • warianty pracy: manualny i tryby automatyczne oraz ich ograniczenia,
  • warunki pracy poszczególnych modułów (m.in. prędkość pracy, dostęp do przycisków awaryjnych).

W czym jeszcze możemy Ci pomóc?

Pomimo najlepszych chęci ze strony konstruktorów zawsze może się okazać, że w Twoich maszynach brakuje kluczowego elementu, którego istnienie przewidują wspomniane normy bezpieczeństwa. Zdarza się również, że poszczególne podzespoły zostały ze sobą niewłaściwie połączone.

W ramach audytu robotyzacji pokażemy Ci, jak prawidłowo podłączyć i skonfigurować roboty. Poinformujemy Cię też, jakie wymagania muszą spełnić poszczególne obwody bezpieczeństwa i w jaki sposób zapobiec przypadkowemu uruchomieniu sprzętu.

Doradzimy Ci również, jak zaplanować budowę zrobotyzowanego stanowiska, w którym występuje kilka maszyn pracujących równocześnie. To pozwoli Ci na zoptymalizowanie pracy maszyn.

Zastanawiasz się, dlaczego ergonomia jest kluczowa?

Wiemy, że Twój czas to pieniądz. Właśnie dlatego inwestujesz w robotyzację zakładu i chcesz, aby praca przebiegała sprawnie i szybko.

Możemy Ci w tym pomóc. Doradzimy Ci zastosowanie lepszych, bardziej nowoczesnych maszyn wyposażonych w FANUC DCS (ang. Dual CheckSafety) lub lepiej przemyślane rozstawienie poszczególnych stanowisk pracy. W ten sposób poprawisz ergonomię pracy -  jej bezpieczeństwo i wydajność.

Roboty to przyszłość każdego ambitnego i rozwijającego się przedsiębiorstwa, ale powinieneś zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie generują. Profesjonalny audyt robotyzacji i automatyki zagwarantuje Twoim pracownikom bezpieczeństwo i zapewni maksymalnie efektywną pracę.

Nie licz na przypadek! Zyskaj pewność.

Pomocne linki:

Ocena ryzka

Bezpieczeństwo maszyn